Strona główna Dla wszystkich Błędowo i okolica w mediach Prąd płynął, ale nie przez liczniki - artykuł

SZCZYPIORNO

Kradli prąd i poniosą karę 5 lat więzienia, zapłata za skradzioną energię oraz grzywna grozi dwójce mieszkańców powiatu nowodworskiego. Barbarę M. i Andrzeja W. złapano na kradzieży prądu.
Niemal każdego tygodnia policjanci wraz z pracownikami zakładu energetycznego ujawniają kradzieże prądu. Metody na pozyskanie „darmowej” energii są bardzo różne. Jedni wcinają się w kabel przed licznikiem, inni robią tzw. zarzutki przewodów na linie energetyczne. Przy obecnych technikach jest mało prawdopodobne by proceder nie został ujawniony.
10 marca policjanci skontrolowali dom zamieszkiwany przez Barbarę M., ze Szczypiorna, gm. Pomiechówek. Działał tam sprzęt agd i rtv, a pomieszczenia dogrzewane były grzejnikiem elektrycznym. Mimo to w budynku nie było licznika do pomiaru poboru energii elektrycznej.
Podczas sprawdzania instalacji funkcjonariusze wraz z pracownikami elektrowni odkryli, że przewody były poprowadzone na strych, a tam bezpośrednio podłączone do kabli zewnętrznych. Właścicielka domu została zatrzymana i przesłuchana. Odpowie za nielegalny pobór prądu. Grozi jej za to do 5 lat więzienia oraz grzywna. Nie uniknie także zapłaty do zakładu energetycznego. Kwotę ustalą energetycy, gdy obliczą jakie straty poniósł zakład.
Tydzień później, w czwartek, 17 marca, podobne działania przeprowadzone zostały w domu przy ul. Kopernika w Modlinie Starym. Tam policjanci i energetycy odwiedzili Andrzeja W. W jednym z pomieszczeń, które zamieszkuje mężczyzna, była lodówka, telewizor, a także grzejnik elektryczny. Pomimo że wszystkie urządzenia były podłączone do prądu, licznik „nie kręcił się”.
Ustalono, że prąd przyłączony był na tzw. wcinkę, z pominięciem licznika. Mundurowi przesłuchają Andrzeja W., a energetycy oszacują straty jakie poniósł zakład energetyczny. Podobnie jak w poprzedniej sprawie, 54 -latkowi grozi 5 lat więzienia, grzywna i opłacenie strat.

Gis.

Źródło: Gazeta Nowodworska (22.03.2011) www.nowodworska.net

 
Szukaj
Podziękowania
Galeria

[sigplus] Critical error: Insufficient file system permissions to create the folder /www.bledowo.pl/cache/preview.