Strona główna Dla wszystkich Błędowo i okolica w mediach Pościg za pijanym - artykuł

BŁĘDOWO

Poprzez miedze, poprzez łąki...
Przez podwórza, pola, łąki oraz las uciekał przed policjantami Zenon S., którego zauważono jak pijany jechał rowerem. Mimo długiego pościgu, został zatrzymany. Grożą mu 2 lata więzienia.
Tak desperacka ucieczka, jakiej dokonał 39 -letni Zenon S., zdarza się niezwykle rzadko. Mężczyzna, we wtorek, 15 marca, około godz. 16 jechał rowerem przez wieś Błędowo, gm. Pomiechówek. Uwagę na rowerzystę, którego tor jazdy był chwiejny, zwrócili policjanci, którzy akurat przejeżdżali tamtędy radiowozem.
Próbowali zatrzymać kierującego jednośladem do kontroli, jednak ten pojechał dalej i skręcił w boczną drogę. Tam porzucił rower i uciekał pieszo. Przeskoczył przez ogrodzenie posesji. Biegł poprzez podwórza, potem przedostał się na pole i nieużytki. Mimo to funkcjonariusze gonili go.
Po długiej przeprawie Zenon S. dotarł do lasu. Drzewa nie uchroniły go jednak przed mundurowymi. Został zatrzymany. Podczas legitymowania przebadano go alkomatem, który wykazał 2 promile. Po wykonaniu wstępnych czynności wytrwały biegacz został przekazany pod opiekę żonie. Wkrótce Zanin S. zostanie wezwany na przesłuchanie.
Będzie odpowiadał za kierowanie rowerem w stanie nietrzeźwości. Grozi mu za to kara pozbawienia wolności do roku.

Mer.

Źródło: Gazeta Nowodworska (22.03.2011) www.nowodworska.net

 
Szukaj
Podziękowania
Galeria

[sigplus] Critical error: Insufficient file system permissions to create the folder /www.bledowo.pl/cache/preview.